W trakcie remontu mieszkania czy prac budowlanych niezbędne może okazać się zaopatrzenie w klej montażowy. Duża różnorodność produktów wcale nie ułatwia wyboru. W przypadku, w którym przedmioty wielkogabarytowe i małogabarytowe będą sklejane i przyklejane — najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie czegoś uniwersalnego i niezawodnego. Takie wymogi spełnia właśnie klej polimerowy.
Klej polimerowy – do czego go użyć?
Klej polimerowy jest preparatem o wszechstronnym zastosowaniu. Dzięki swojej uniwersalności cieszy się on dużym zainteresowaniem. W wielu sytuacjach może zastąpić gwoździe lub kołki montażowe. Klej polimerowy produkowany jest z substancji chemicznych cechujących się dużą masą cząsteczkową. Doskonale sprawdzi się, przy pracach wykończeniowych budowlanych czy stolarskich. Jest dedykowany zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Stosowany jest również w drobnych naprawach domu. Co więcej, klej polimerowy jest łatwy w zastosowaniu. W przypadku, w którym podczas zastosowania kleju polimerowego zależy nam, aby przyklejane elementy nie skleiły się ze sobą, należy zastosować dodatkowo środek antyadhezyjny. Środek zadziała jak powłoka, która uniemożliwi przywieranie.
Zastosowanie klejów polimerowych
Kleje polimerowe doskonale nadadzą się w wielu rodzajach prac, a ich zastosowanie jest dość wszechstronne. Sprawdzą się w przypadku takich materiałów, jak: płytki ceramiczne, akryl, ceramika, kasetony, szkło, styropian, papier, sztuczna skóra, wykładziny dywanowe, korek, drewno, tkaniny, jak i również produkty drewnopodobne i ich elementy. Przy jego pomocy możliwe jest przyklejenie listew podłogowych, półek, luster, wieszaków oraz odpadających ze ściany płytek. Tak więc zastosowanie zależy od tego, co chcemy ze sobą połączyć. Małe powierzchnie wymagają, aby klej kładziony był punktowo, natomiast duże nałożenia go pasmami.
Cechą charakterystyczną klejów polimerowych jest to, że wykazują dużą odporność na warunki atmosferyczne. W związku z powyższym można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Klej polimerowy jest bezbarwny lub delikatnie zabarwiony na żółto. Pozwala to na estetyczne łączenie ze sobą elementów. Można jednak spotkać je w innej kolorystyce, dzięki czemu świetnie dopasowują się do każdych prac remontowych i budowlanych.