Biokominki to prawdziwa rewolucja ostatnich lat pod względem zarówno walorów wizualnych. Jak i również niezwykłej funkcjonalności. Kominek ekologiczny to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują alternatywnego sposobu na zapewnienie ciepła wewnątrz pomieszczenia. Jest to rodzaj kominka, który nie wymaga składowania drewna oraz gwarantuje bezpieczne użytkowanie.
Biokominek – czym właściwie jest?
Biokominek to specjalny typ kominka zasilany biopaliwem – etanolem, który nie posiada zapachu oraz nie wydziela żadnych trujących oparów. Wszystko to sprawia, że jest on w pełni bezpieczny dla otoczenia. Na rynku można spotkać mnóstwo modeli biokominków, które różnią się wielkością i konstrukcją. Jednak posiadają one jedną spójna cechę, a mianowicie funkcjonalność, Mają stanowić element aranżacji salonu, a zarazem uzupełniać system grzejny pomieszczenia.
Czym kierować się podczas wyboru biokominka?
W sprzedaży dostępne są różne modele biokominków, które różnią się między sobą przede wszystkim ceną. W związku z tym, przed wyborem najlepszego biokominka, należy zastanowić się, jakie funkcje ma on pełnić w pomieszczeniu oraz jakie zasoby finansowe są przeznaczone na ten zakup. Osoby mniej wymagające powinny zdecydować się na biokominek niewielkich rozmiarów o niedużej mocy. Są one wykonane z niedrogich materiałów, w związku z czym można je nabyć za niską cenę — około 100 zł. Ich rolą będzie głównie pełnienie funkcji dekoracyjnych, a efekt wizualny bez wątpienia zachwyci każdego.
Kominki średniej wielkości to koszt oscylujący w okolicy kilkuset złotych. W tym przypadku także zaleca się postawić na biokominek wolnostojący, który przeznaczony jest do zawieszenia lub zabudowy. Tutaj wszystko w dużej mierze zależy od preferencji i wymagań.
Najdroższymi biokominkami są modele projektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Wyróżniają się one mocą oraz wykonaniem — powstały z najbardziej wytrzymałych materiałów. Osoby, które mają na celu wykorzystanie biokominka jako dodatkowego ogrzewania, powinny dokonać zakupu modelu o średniej wielkości i mocy około 3-4 kW. Jednak w przypadku, gdy kominek będzie wykorzystywany jako stały element systemu grzejnego, wtedy należy postawić na profesjonalne produkty, a więc biokominki grzejne wiszące lub przeznaczone do zabudowy.
Bezpieczeństwo przede wszystkim ,stawiałbym na kominek, który jest bezawaryjny.