W czasie prac budowlanych czy remontu mieszkania niezbędnym działaniem jest zaopatrzenie się w klej montażowy. Spora oferta producentów jedynie komplikuje sprawę. Jeśli sklejane i przyklejane przedmioty będą mało i wielkogabarytowe, najlepiej jest zaopatrzyć się w coś zarazem niezawodnego, jak i uniwersalnego. Klej polimerowy jest połączeniem tych dwóch cech.
Jakie właściwości wykazuje klej polimerowy?
Klej polimerowy ze względu na swoje właściwości wykazuje szerokie zastosowanie. Jest to powód, dla którego cieszy się dużą popularnością. W wielu sytuacjach może zastąpić gwoździe czy kołki montażowe. Powstaje z substancji chemicznych o dużej masie cząsteczkowej. Jest on użyteczny zarówno przy pracach wykończeniowych, jak i stolarskich czy budowlanych. Klej polimerowy dedykowany jest nie tylko dla profesjonalistów — amatorzy również docenią jego właściwości.
Sprawdzi się on także przy niewielkich naprawach w domu. Dużą jego zaletą jest łatwość zastosowania. Stosując klej polimerowy na dwóch elementach, które trzeba przykleić, a ich wzajemne sklejenie utrudniłoby pracę, warto zaopatrzyć się w środek antyadhezyjny. Preparat zadziała jak powłoka zapobiegająca przywieraniu.
Zastosowanie kleju polimerowego
Kleje polimerowe sprawdzą się w wielu rodzajach prac, a ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Sprawdzą się do łączenia takich materiałów, jak: płytki ceramiczne, akryl, ceramika, kasetony, szkło, styropian, papier, sztuczna skóra, wykładziny dywanowe, korek, drewno, tkaniny, czy też produkty drewnopodobne i ich składowe. Przy jego pomocy możliwe jest przyklejenie listew podłogowych, półek, luster, wieszaków czy płytek odpadających ze ściany. Wszystko zależy od stawianych im wymogów. Niewielkie powierzchnie potrzebują zastosowania kleju punktowo, natomiast duże wymagają nałożenia produktu pasmami.